Przepis na Finger sushi
SKŁADNIKI DO FINGER SUSHI co to jest
Gotowanie Finger sushi. Składniki do DragonNajważniejszy w sushi jest ryż, nie może on być ani.

Jak ugotować Finger sushi

Definicja FINGER SUSHI: 1 opakowanie Ryżu do Sushi Blue Dragon
Najważniejszy w sushi jest ryż, nie może on być ani suchy ani zanadto rozgotowany. Sprawdzona proporcja to: szklanka ryżu zalana 1,2 szklanki wody. Bez względu jak nam się spieszy przygotowanie ryżu rozpoczynamy na godzinę przed przyst?pieniem do robienia sushi.

Sos do ryżu
Przygotować podczas gotowania ryżu
7-8 łyżek octu ryżowego
1 łyżka sosu sojowego japońskiego
do 4 łyżek cukru (do finger sushi lepszy jest sos mniej słodki)
Wszystkie składniki dobrze wymieszać

Bardzo dokładnie płuczemy ryż i ods?czamy. Zalewamy wod? i pozostawiamy przynajmniej na 30 min. Odlewamy wodę i zalewamy ponownie ryż wod? wg proporcji
1 do 1,2 ( jeżeli woda jest niesmaczna lub bardzo chlorowana to proponuję zalać ryż wod? mineralną). Przelewamy wszystko do płaskiego rondla lub patelni (?wietnie się do tego nadaje WOK, ale jeżeli ma pokrywkę) i doprowadzamy do wrzenia następnie zmniejszamy gaz, przykrywamy naczynie pokrywką i gotujemy dalsze 10 min. Wył?czamy gaz i zostawiamy, aby ryż dojrzał na 10-15 minut. Przez cały ten czas nie wolno zdejmować pokrywki. Letni ryż zalać sosem do ryżu i delikatnie wmieszać drewnianą łyżką. Po wystudzeniu do temperatury pokojowej ryż jest gotowy do użycia. Z ryżu formujemy wałeczki wielkości małego palca, na każdy nakładamy po dużej kropli pasty wasabi i przykrywamy plasterkiem łososia, ugotowanej ryby, rozkrojonej krewetki oraz plasterkiem imbiru.
Obok podajemy w małych miseczkach sos sojowy.

Czym jest Finger sushi znaczenie w Słownik F .