Co to jest KORZEŃ
KORZEŃ co to jest
Jak uprawiać Korzeń. Hodowla i opieka nad Korzeń podziemny; pobiera z gleby wodę z solami.

Pielęgnacja Korzeń uprawa

Definicja KORZEŃ: Korzeń narząd roślin naczyniowych, zazwyczaj podziemny; pobiera z gleby wodę z solami mineralnymi i przytwierdza roślinę do podłoża, czasem pełni także inne funkcje: spichrzowe (na przykład marchew), czepne (na przykład bluszcz), podporowe (u figowców), oddechowe (pneumatofory cypryśników); nie wszystkie rośliny mają k. powietrzne (storczyki nadrzewne, filodendron); w k. odznacza się stożek wzrostu zbudowany z komórek twórczych, strefę wydłużania, strefę włośnikową (chłonącą); poprzez podziały komórek stożka wzrostu wytwarza się skórka, kora pierwotna i walec osiowy z wiązkami przewodzącymi naczyniowymi i sitowymi; k. wielu roślin współżyją w symbiozie z grzybami (mikoryza) albo bakteriami (bakterioryza)

Co znaczy Klasa (Łac. Clasis):
Definicja clasis) W systematyce roślin to jest jednostka niższa od gromady i może się dzielić na rzędy, albo na podklasy (a te natomiast na rzędy). Obejmuje blisko ze sobą spokrewnione rzędy(podklasy) roślin korzeń co znaczy.
Co znaczy Kora:
Definicja Kora (korowica) - Martwa tkanka ochronna pokrywająca pień drzewa z zewnątrz. Chroni ona przed stratą wody, szkodnikami, grzybami itp korzeń krzyżówka.
Co znaczy Korona:
Definicja Korona Ggórne rozgałęzienia drzewa, utworzone z konarów i gałęzi Część okwiatu, złożona zazwyczaj z barwnych płatków korzeń co to jest.
Co znaczy Kwiat:
Definicja nasiennych, gdzie wykształcają się wyspecjalizowane przedmioty wykorzystywane do rozmnażania. Kwiat jest częścią pędu. Części kwiatu są przekształconymi liśćmi. Kwiaty roślin nago- i korzeń słownik.
Co znaczy Ksylem:
Definicja Ksylem Patrz » Drewno korzeń czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Co to jest Korzeń znaczenie w Słownik K .