Co to jest OWOC
OWOC co to jest
Jak uprawiać Owoc. Hodowla i opieka nad Owoc okrytozalążkowych organ wykorzystywany do osłaniania i.

Pielęgnacja Owoc uprawa

Definicja OWOC: Owoc charakterystyczny dla roślin okrytozalążkowych organ wykorzystywany do osłaniania i rozsiewania nasion; rozwija się z zalążni słupka (niekiedy w jego budowie biorą udział także inne części kwiatu albo kwiatostanu, na przykład dno kwiatowe); typowy o. złożona jest z powstającej ze ściany zalążni owocni i nasion; z racji na sposób kształtowania się o. dzieli się na: pojedyncze (powstają z jednej tylko zalążni), zbiorowe (tworzą się z wielu zalążni wielosłupkowego kwiatu, na przykład poziomki, jeżyny) i owocostany (rozwijają się z całych kwiatostanów, na przykład ananas); w zależności od typu dojrzałej zarodni rozróżnia się o. pojedyncze suche i mięsiste; o. pojedyncze suche mogą być pękające (z owocnią, która pęka po dojrzeniu i nasiona wysypują się, na przykład mieszek, strąk, torebka) albo nie pękające (na przykład orzech, ziarniak, niełupnia, rozłupnia); o. mięsiste, zw. odmiennie soczystymi, to na przykład jagoda, pestkowiec, o. typu jabłka, pomarańczy, śliwy; u o. złożonych do odpowiedniej nazwy dodaje się przymiotnik "złożony" (na przykład ziarniak złożony); opadanie o. następuje dzięki wykształceniu się u nasady szypułki warstwy odzielającej, która po obumarciu odcina dopływ wody i soli mineralnych; u licznych o. powstają różne twory, ułatwiające rozsiewanie nasion, na przykład włoski, haczyki; o. używane są do konsumpcji (owoce jadalne) i w przem. farmaceutycznym, perfumeryjnym, farbiarskim.patrz również: http://drzewa.sitenet.pl/artykul.php?kid=10

Co znaczy Ogród:
Definicja Ogród Teren hodowli roślin uprawnych albo ozdobnych owoc co znaczy.
Co znaczy Owocolistek:
Definicja Owocolistek kobiecy składnik kwiatu, wyspecjalizowany liść wykorzystywany do rozmnażania - na nim rozwijają się zalążki owoc krzyżówka.
Co znaczy Okrytozalążkowe:
Definicja Okrytozalążkowe Patrz również: » Okrytonasienne owoc co to jest.
Co znaczy Osnówka:
Definicja Osnówka otoczka nasienia, twór szczególny ze spęczniałej tkanki otaczającej nasienie owoc słownik.
Co znaczy Okwiat:
Definicja kwiatowa, która nie jest podzielona na płatki korony (zazwyczaj kolorowe) i działki kielicha (zazwyczaj zielonkawe), tylko złożona jest z jednakowych listków okrywy.patrz również: http://drzewa owoc czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Co to jest Owoc znaczenie w Słownik O .